Aby nasze auto doskonale sprawdzało się w każdych warunkach na drodze, należy przede wszystkim zadbać o jego opony. To właśnie ten element wyposażenia naszego pojazdu powinien być wykonany z wysokiej jakości materiału, a także nie może być zbyt zniszczony, ponieważ jazda takim autem nie będzie dla nas w pełni bezpieczna. Zatem jakie opony warto wybrać, aby były dla nas najlepsze?

Technologia coraz bardziej się rozwija

W ostatnim czasie, w szczególności w branży automotive, technologia bardzo prężnie się rozwija. Coraz częściej zdarza się, że producenci decydują się na nowoczesne rozwiązania, których zadaniem jest nie tylko przyciągnięcie klientów, ale przede wszystkim zwiększenie osiągów danego pojazdu. Marzenie o idealnych autach wciąż spędza sen z powiek wielu producentom w branży automotive, jednak wydawać by się mogło, że doskonałe samochody są coraz bliżej nas. 

Bardzo modne w ostatnim czasie są ekologiczne rozwiązania stosowane w samochodach. Już na początku lat 90. popularna francuska firma działająca prężnie w branży samochodowej zaprezentowała światu swoją ekologiczną oponę. Jak powszechnie wiadomo, opony wykonane są z tworzywa sztucznego. Nie jest to zbyt ekologiczne rozwiązanie, ponieważ taka opona, gdy jest zużyta, nie rozłoży nam się zbyt szybko. Do jej wyprodukowania musimy także zużyć wiele materiału, który nie został wytworzony w ekologiczny sposób. 

Jednak ciekawostką jest fakt, że jednym ze składników takich eko opon była krzemionka. Już pod koniec ubiegłego wieku specjaliści przeprowadzający liczne badania odkryli pozytywny wpływ tego związku na osiągi opon. Zatem czy rzeczywiście jest to możliwe? W jaki sposób może to działać w tak podstawowym wyposażeniu każdego auta, jakim z pewnością są opony?

Wpływ krzemionki na osiągi opon

Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż jest ono bardzo proste, a jednocześnie wysoce skuteczne. Warto wiedzieć, że dzięki dodatkowi krzemionki:
  • są mniejsze opory toczenia, 
  • jest mniejsze zużycie paliwa,
  • produkcja jest bardziej ekologiczna.
Jednocześnie specjaliści są zgodni, iż dodając ten materiał podczas produkcji opon, wszelkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa są zachowane. Tym samym ilość energii, jaka jest pochłaniana przez oponę podczas każdego obrotu i tym samym jej odkształcania jest znacznie niższa. Z tego powodu jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne, ale także w dużej mierze wpływa na ekonomię jazdy. Do gumy bieżnika, zamiast dodać określoną część sadzy, dodawana jest właśnie krzemionka. 

Jak już wcześniej wspomniano, w ostatnim czasie technologia bardzo prężnie się rozwija. Coraz częściej zdarza się, że dostępne są liczne nowoczesne rozwiązania, za pomocą których mamy możliwość zwiększyć komfort jazdy naszym samochodem. Bez wątpienia auto w dzisiejszych czasach posiada każdy z nas i z pewnością jest to dla nas niezawodny środek transportu. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że warto o nie zadbać i tym samym systematycznie je konserwować. Tylko dzięki temu długo nam posłuży i tym samym komfort jazdy będzie także znacznie inny.

Warto poszukać innowacji na rynku takich jak przykładowo krzemionka. Coraz więcej osób zastanawia się, jak zwiększyć osiągi opon i to właśnie za pomocą wydawać by się mogło tak podstawowego materiału możemy znacznie zmienić komfort naszej jazdy, jak również żywotność opon w samochodzie.
GRUPA KONIMPEXKonimpex Fermintrade Merinvest Konimpex Invest