Parafina jest produktem o wszechstronnym zastosowaniu – znajdziemy ją zarówno w medycynie, jak i kosmetyce. W postaci ciekłej może być stosowana na dłonie, w celu nawilżenia skóry i wzmocnienia paznokci. Z kolei olej parafinowy wykorzystywany jest do odtykania uszu i czyszczenia małżowiny w sposób naturalny. Parafinę można też pić – dzięki temu oczyścimy przewód pokarmowy i zlikwidujemy zaparcia.  Przyjrzyjmy się, zatem bliżej niezwykłym właściwościom parafiny.
 

Parafina – co to takiego?

Parafina jest produktem ubocznym, powstałym w wyniku destylacji ropy naftowej. Przyjmuje ona bezbarwną, bezwonną i bezsmakową postać, o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i pielęgnacyjnych. Dzięki niej skutecznie:
  • nawilżymy i nawodnimy skórę – parafina na dłonie;
  • wzmocnimy płytki paznokci;
  • usunięciem czopa woskowego z ucha - parafina do ucha;
  • przeczyścimy układ trawienny - parafina na zaparcia;  
  • rozgrzejemy ciało;
  • rozluźnimy mięśnie oraz stawy;
  • poprawimy krążenie krwi;
  • przyspieszy proces gojenia się ran.

Zabieg parafinowy na dłonie 

Zabieg parafinowy na dłonie przynosi wiele korzyści, dlatego tak przypadł do gustu zwłaszcza paniom. Takie SPA doskonale poprawia nawilżenie skóry dłoni, a do tego zbawiennie wpływ na stan naszych paznokci. Dzięki ciepłej parafinie skóra na dłoniach robi się jedwabna i sprężysta. 

Zabieg odmładzający z parafiny można wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy podgrzać olej parafinowy lub roztopić parafinę stałą do temperatury 50-55 stopni C. Oczywiście nakładamy ją na oczyszczone, wypeelingowane dłonie, aż po nadgarstki. Następnie owijamy folią i przykrywamy frotowym ręcznikiem na około kwadrans – tyle wystarczy by skóra dłoni stała się gładka i miękka. Zabieg ten można również wykonać na stopy. 

Parafina - szybka i skuteczna pomoc na zatkane ucho

Parafinę z powodzeniem stosuje się w przypadku zatkania ucha czopem woskowym, co może wywoływać nieprzyjemne szumy w uszach, niedosłuch, a czasem nawet ból.  W tym celu wlewa się, podgrzaną do temperatury 36,6 stopni C, parafinę do ucha – kilka kropel. Wypływająca parafina powinna „zabrać” ze sobą nieczystości, usuwając w ten sposób powyższe dolegliwości. 
Taki zabieg można profilaktycznie stosować raz w tygodniu. Oczywiście nie zwalnia to z codziennej dbałość o higienę uszu.  

Jak działa parafina na zaparcia?

Po parafinę warto sięgać również wtedy, gdy pojawiają się problemy z zaparciami. Chcąc ułatwić wypróżnianie, stosuje się parafinę doustnie. Ponieważ żołądek jej nie trawi, to olej parafinowy dostaje się do jelit w stanie niezmieniony, dzięki czemu osadza się na ich ścianach, ułatwiając tym samym wypróżnianie. Jest to doskonały sposób na pozbycie się zalegających w układzie pokarmowym złogów - tłuszczu i niestrawionych resztek jedzenia. W celu zwalczenia powyższych dolegliwości zaleca się się przyjmowanie 1-3 łyżek stołowych dziennie - na czczo lub wieczorem. 

Parafina – zastosowanie w lecznictwie

Parafina oraz jej pochodne z powodzeniem stosowane  są w lecznictwie. Dzięki jej wielorakim zastosowaniom znajdziemy ją w preparatach do pielęgnacji skóry, oczu, a nawet różnych produktach przyjmowanych doustnie. Doskonale wzmacnia ona barierę ochroną skóry, a do tego poprawia jej nawilżenie, dlatego często płynna parafina stanowi bazę produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry. 

Niewątpliwą zaletą parafinowany jest jej ciekła forma, dzięki której wszystkie składniki aktywne, zawarte w danym produkcie, mieszają się równomiernie. A to z kolei wpływa na lepsze przenoszenie ich dobroczynnych właściwości w głąb naszej skóry.
GRUPA KONIMPEXKonimpex Fermintrade Merinvest Konimpex Invest