KWAS LAURYNOWY - CO TO TAKIEGO

Kwas laurynowy (C12H24O2) to nasycony kwas tłuszczowy, organiczny związek chemiczny. Naturalnie występuje w mleku matki oraz w oleju kokosowym (stanowi około 50% jego zwartości) a także w owocach wawrzynu szlachetnego. I to od jego liści laurowych zaczerpnął swą nazwę.

Liczne badania nad tym związkiem dowodzą, że kwas laurynowy ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Monolauryna jest substancją bezpieczną, nie jest toksyczna, dlatego jest bardzo powszechnie stosowany przez wiele branż.

ZASTOSOWANIE KWASU LAURYNOWEGO

Zastosowanie kwasu laurynowego jest bardzo szerokie. Z dobrodziejstw tego związku korzystają m.in:
  • branża kosmetyczna i dermatologiczna - do produkcji dezodorantów, kosmetyków, środków owadobójczych i detergentów. Znakomicie sprawdza się przy zwalczaniu trądziku (tzw. cera trądzikowa), wysypek. Posiada właściwości kojące, które przyśpieszają gojenie mikro urazów. Z powodzeniem może być stosowany do łagodzenia świądu po ukąszeniu owadów. Lecznicze właściwości kwasu laurynowego mogą być wykorzystywane także w leczeniu łysienia oraz do walki z grzybicą stóp.
     
  • branża gastronomiczna/paszowa - do produkcji żywności jako emulgator i środek konserwujący. Zapobiega infekcjom układu pokarmowego. Jako substancja bakteriobójcza świetnie radzi sobie z eliminowanie złych bakterii z układu pokarmowego takich jak Helicobacter pylori, która wywołuje wrzody żołądka. Dowiedziono także skuteczności w zwalczaniu pasożytów u zwierząt.
     
  • branża farmaceutyczna - przy osłabionej odporności jako naturalny antybiotyk, który wspomaga układ immunologiczny. Nie bez przyczyny natura umieściła ten związek w mleku matki. Badania nad tym związkiem dowodzą, że wpływa pozytywnie na poziom dobrego cholesterolu HDL. Stosowany jako suplement wspomaga także układ krążenia. Kwas laurynowy posiada także właściwości przeciwwirusowe. Monolauryna sprawdza się w walce z wirusami posiadającymi lipidową membranę. M.in. HIV-1, wirus odry, wirus mięsaka czy wirus pęcherzykowatego zapalenia jamy ustnej.
OFERTA KONIMPEX CHEMICALS

Konimpex Chemicals posiada w swojej ofercie najwyższej jakości kwas laurynowy pochodzenia indonezyjskiego.
Dostarczamy produkt pakowany w worki 25 kg lub bigbag o wadze 650 kg.

Sprawdź charakterystykę produktu
Jesteś zainteresowany tym produktem? Skontaktuj się z nami!
GRUPA KONIMPEXKonimpex Fermintrade Merinvest Konimpex Invest