Konimpex Sp. z o.o. to jedna z firm grupy kapitałowej funkcjonującej
w różnych branżach. W skład firmy wchodzą:
 
  • Zakład Sadzy
  • Zakład Kauczuków
  • Zakład Surowców Przemysłowych

Firma Konimpex działa na rynku już ponad 25 lat. Łącząc wiedzę z wieloletnim doświadczeniem, dążymy do maksymalnego spełnienia oczekiwań naszych Klientów.

Zmieniamy się nieustannie, staramy się być zawsze o krok do przodu w kwestii rozwoju. Nowe doświadczenia doskonalą nasze umiejętności i tworzą lepszą jakość oferowanych usług. Najważniejsza jest dla nas satysfakcja Klienta oraz wzajemna owocna współpraca, oparta na zaufaniu i partnerskich relacjach.

Konimpex obecny jest dzisiaj na pięciu kontynentach z centralą w Polsce. Nasze oddziały znajdują się w Turcji, Rumunii, Francji i Chinach. Działamy bardzo aktywnie - zwiększamy asortyment oferowanych produktów, rozpoczynamy współpracę z nowymi partnerami, poszerzając obszar zasięgu o nowe rynki.
Prowadząc biznes, pamiętamy też o innych. Założona przez nas Fundacja na rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Otwarcie" pomaga i wspiera dzieci i młodzież niepełnosprawną.

Corocznie organizujemy na Starówce w Koninie koncerty muzyki klasycznej z udziałem najlepszych krajowych orkiestr symfonicznych, solistów i chórów.

Wspieramy także prace polskich archeologów w rejonie Nubii w północno-wschodnim rejonie Afryki.
www.konimpex.pl
Do grupy należą także:

Konimpex-Invest jest dynamicznie rozwijającą się firmą deweloperską o 10 letnim doświadczeniu. Realizuje projekty w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym i jednorodzinnym. Spółka zakończyła już kilka inwestycji w Poznaniu i okolicach: osiedle domów jednorodzinnych "Przy Parku" w Komornikach, osiedle "Ogrody Naramowickie", "Nad Cybiną" i osiedle "Pod Kasztanami" – łącznie ponad 300 mieszkań. W 2013 oddaliśmy do użytku pierwszy etap inwestycji „Ogrody Różane” zlokalizowanej na poznańskich Naramowicach, a w chwili obecnej trwa budowa i sprzedaż mieszkań etapu B wspomnianego osiedla.  Aktualnie firma posiada w sprzedaży także mieszkania:
  • w kameralnym apartamentowcu „Adalberto” w Poznaniu przy Wzgórzu św. Wojciecha oraz,
  • w nowoczesnym apartamentowcu „Villa Park” w Koninie przy Bulwarach Nadwarciańskich
Na etapie koncepcyjnym są także 4 kolejne inwestycje. Biuro sprzedaży Konimpex-Invest mieści się w Poznaniu przy ul. Hetmańskiej 27/1.
www.konimpex-invest.pl
 

Fermintrade to dynamicznie rozwijająca się spółka handlowa specjalizująca się w krajowych i zagranicznych dostawach surowców chemicznych, produktów przemysłowych i produktów petrochemicznych.
 
Zgodnie z naszą misją zapewniamy dostawy surowców i rozwiązań technologicznych dla przemysłu w szczególności dla producentów mieszanek gumowych, opon, wyrobów gumowych, farb , pigmentów, materiałów ogniotrwałych i metalurgii z obszaru Europy, Turcji, Chin i Ameryki Południowej.
Dostarczamy również paliwa alternatywne stanowiące zamiennik olejów opałowych stosowanych w różnych gałęziach gospodarki.
Nasz biznes opieramy na wiedzy, doświadczeniu  i wieloletniej współpracy z producentami  z Rosji, Ukrainy, Kazachstanu i Chin.
www.fermintrade.com.pl
 
 

 

Fundacja Otwarcie 
Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” została założona w 2007 roku. Jesteśmy organizacją pozarządową wspierającą osoby niepełnosprawne we wszystkich naturalnych potrzebach, aspiracjach i marzeniach, na każdym etapie ich życia, często od momentu narodzin. W zagadnienia związane z pielęgnacją i wychowaniem niepełnosprawnej pociechy wprowadza rodziców konsultant, pełniący rolę przewodnika po nowym, nieznanym dla rodziców gruncie.
 
Ciągłość naszych działań zapewniają między innymi stałe wsparcie fundatora – firmy Konimpex, pozyskiwanie środków zewnętrznych na realizację zadań publicznych oraz status organizacji pożytku publicznego, co umożliwia  darczyńcom przekazywanie 1% swego podatku. Dzięki tym różnym formom wsparcia wszystkie zajęcia w naszej Fundacji dla dzieci, młodzieży, dorosłych osób niepełnosprawnych i ich rodziców są bezpłatne.
 
Obejmują między innymi rehabilitację (fizjoterapia, integracja sensoryczna, zajęcia z logopedą, opieka psychologiczna dla dzieci i rodziców), warsztaty dla rodziców, warsztaty dla specjalistów, zajęcia uspołeczniające dzieci i młodzież (wspólne spacery, wyjścia do kina, teatru, zajęcia plastyczne, muzyczne, wycieczki, etc.). Ich ilość i dostępność jest uzależniona jednak od pozyskanych środków i Państwa wsparcia.
 
Raz w miesiącu odbywają się spotkania społeczności (podopiecznych, wolontariuszy) oraz spotkania Klubu Rodzica, który służy integracji i wymianie doświadczeń.
 
W 2013 roku nasza Fundacja uruchomiła pierwszy w powiecie Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Marianowie, który umożliwia podopiecznym realizację obowiązku szkolnego pod okiem nauczycieli i specjalistów.
 
Organizujemy także kampanie społeczne, których celem jest zmiana stereotypów na temat osób niepełnosprawnych (np. Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa), podejmujemy akcje integrujące pełnosprawną i niepełnosprawną młodzież, a od kilku lat wydajemy kalendarz, którego bohaterami są członkowie naszej społeczności. Ten sam cel przyświeca również cyklicznemu wydarzeniu „Pokaz mody dla każdego”, w którym biorą udział dzieci, młodzież i rodzice z naszej Fundacji.
 
Wsparciem naszej organizacji jest objętych ponad 150 rodzin z Konina, Koła i powiatów ościennych.
http://www.otwarcie.pl/
GRUPA KONIMPEXKonimpex Fermintrade Merinvest Konimpex Invest