CO TO JEST KWAŚNY WĘGLAN SODU

Wodorowęglan sodu - kwaśny węglan sodu inaczej popularna soda oczyszczona - biały krystaliczny proszek - NaHCO3 – nieorganiczny związek chemiczny z grupy wodorowęglanów. Używanie kwaśnego węglanu sodu jest bardzo rozpowszechnione. Znajduje on zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach życia. Od zastosowania w kuchni, poprzez lecznictwo aż do zastosowań w branży kosmetycznej i paszowej.

GDZIE JEST STOSOWNY KWAŚNY WĘGLAN SODU
  • branża paszowa - Kwaśny węglan sodu (soda paszowa) to dodatek paszowy, który z powodzeniem może być stosowany u wszystkich grup zwierząt gospodarskich. Jego szerokie zastosowania ma związek z jego działaniem. Zdarza się, że podczas hodowli zwierząt gospodarskich dochodzi do zakwaszenia przewodu pokarmowego co prowadzi do zwiększenia ryzyka problemów z tym związanych. Przy zakwaszeniu dochodzi bowiem do obniżenia jakości parametrów produkcyjnych. Dotyczy to m.in. kur niosek czy krów mlekodajnych Dzięki stosowaniu sody paszowej minimalizujemy to ryzyko poprzez dostarczanie środków buforujących i szybkiego podniesienia pH treści żwacza.
     
  • branża kosmetyczna - Soda oczyszczona reguluje pH, dlatego znajduje zastosowanie w różnego rodzaju preparatach, które mają wspomagać regulację pH np. skóry dłoni. Dodatkowo wodorowęglan sodu zmiękcza wodę i zwiększa rozpuszczalność innych związków. Jego właściwości spieniające i spulchniające sprawiają, że jest wykorzystywany do produkcji kosmetyków do kąpieli.
     
  • branża farmaceutyczna - Ze względu na swój zasadowy odczyn kwaśny węglan sodu jest stosowany w produkcji leków mających na celu leczenie kwasicy metabolicznej w celu wyrównania deficytu zasad w organizmie. Jest także składnikiem wszelkich tabletek musujących takich jak witaminy, wapno.
SODA OCZYSZCZONA W DOMU

Zastosowań sody oczyszczonej w domu jest bardzo wiele. Może służyć jako środek czyszczący. Do przypalonych garnków lub piekarnika. Można z nich tworzyć domowej roboty szampony oczyszczające, pasty wybielające do zębów. Dzięki właściwościom zmiękczającym może służyć do przygotowania peelingu lub kąpieli detoksykacyjnej. W końcu kwaśny węglan sodu może być stosowany jako naturalny antyperspirant.

OFERTA KONIMPEX CHEMICALS

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wysokiej jakości paszowy węglowodoran sodu pochodzący z Rosji. Towar dostarczamy do klientów w workach papierowych o wadze 25 kilogramów lub dużych bigbagach o wadze 1000kg.

Sprawdź charakterystykę produktu
Jesteś zainteresowany tym produktem? Skontaktuj się z nami!
GRUPA KONIMPEXKonimpex Fermintrade Merinvest Konimpex Invest