Co to jest Metyloceluloza

Metyloceluloza to organiczny związek chemiczny, pochodna celulozy. Hydrofilowy, dobrze rozpuszcza się w zimnej wodzie a po podgrzaniu konsystencja zamienia się w żel. Surowa metyloceluloza ma postać stałą, włóknistą w kolorze szarobiałym. Właściwości metylocelulozy takie jak wysoka lepkość, nietoksyczność oraz niska reaktywność sprawiają, że związek ten ma szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

Gdzie znajduje zastosowanie metyloceluloza?

I tak na przykład w przemyśle spożywczym metyloceluloza wykorzystywana jest jako składnik polew i marynat. Wykorzystywana jest do produkcji mleka modyfikowanego dla niemowląt a także napojów smakowych, wyrobów cukierniczych czy serów do smarowania. W przemyśle kosmetycznym stosuje się ją w produkcji past do zębów, mydeł w płynie, kremów oraz kremów do opalania.

Zastosowanie w branży budowlanej

Metyloceluloza ma bardzo szerokie zastosowanie w branży surowców chemicznych w tzw. branży budowlanej. Stanowi niezbędny składnik dobrych zapraw o szerokim zastosowaniu.

Oferta Konimpex Chemicals - zagęstniki celulozowe dla branży budowlanej

W ofercie Konimpex Chemicals posiadamy cztery rodzaje metylocelulozy do zastosowania w branży surowców budowlanych.

Hydroksypropylometyloceluloza Niemodyfikowana 98% HPMC- występująca w 8 klasach lepkości do zastosowania w produktach chemii budowlanej, m.in. do produkcji fug, wylewek samopoziomujących, zapraw murarskich, do klejów do płytek klasy C1 i C2.

Hydroksypropylometyloceluloza Modyfikowana HPMC - występuje w 5 klasach lepkości przeznaczona do produkcji m.in.: obrzutek cementowych, zapraw tynkarskich cementowo-wapiennych, klejów do płytek klasy C1T, C1TE, C2FT, C2TES1 a także klejów do systemów ociepleń oraz zapraw i tynków gipsowych.

Hydroksyetyloceluloza (Hec) - w 4 klasach lepkości z przeznaczeniem do produkcji farb wewnętrznych i zewnętrznych, folii w płynie do wykonywania hydroizolacji także do produkcji gotowych gładzi szpachlowych.

Metylohydroksyetyloceluloza (Mhec) - w 3 klasach lepkości wykorzystywana w produkcji farb wewnętrznych oraz zewnętrznych akrylowych, sterenowo-akrylowych, silikonowych oraz klejów dyspresyjnych. Wszystkie rodzaje metylocelulozy charakteryzuje najwyższa jakość.

Produkt pakowany jest w worki 25 kg lub bigbagi 500kg.
Produkt pochodzenia chińskiego.
GRUPA KONIMPEXKonimpex Fermintrade Merinvest Konimpex Invest