Surowce chemiczne dla rolnictwa

Wraz z postępem technologicznym i wiedzą zdobywaną przez ludzi w zakresie surowców chemicznych i ich wykorzystania w różnych dziedzinach życia, dziś nie sposób sobie wyobrazić, że rezygnujemy z ich zastosowania także w przemyśle rolniczym.

Surowce chemiczne w rolnictwie są podstawą do zapewnienia większych zbiorów, utrzymaniu w zdrowiu zarówno plonów jak i hodowli zwierząt. Mogą służyć m.in.: jako dodatki do pasz. Surowce chemiczne dla rolnictwa znajdujące się w naszej ofercie stanowią podstawę ochrony i troski o dobrostan zwierząt gospodarskich.

W naszej ofercie najdziecie Państwo m.in.:

Tlenek manganu paszowy - który jest dodatkiem do paszy i stanowi rolę mikroelementu mającego na celu wzbogacenie jakości pokarmu przyjmowanego przez zwierzęta hodowlane.

Propionian wapnia - surowiec wzbogacający wartości odżywcze paszy przez to uznawany jako niezbędny w okresie okołoporodowym zwierząt. Jest z powodzeniem stosowany we wszelkich rodzajach pasz dla wszystkich gatunków zwierząt.

Kwas palmitynowy - stosowany jako dodatek do pasz wspomaga m.in. okres okołoporodowy u krów, przyczyniając się do utrzymania energii oraz chroniąc przez utratą kondycji

Kwas dodekanowy - wspomaga zwalczanie złych bakterii z układu pokarmowego zwierząt hodowlanych, skutecznie zwalcza pasożyty

Wodorowęglan sodu paszowy - jako dodatek do paszy znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia kwasicy u zwierząt poprzez regulowania i niwelowanie niskiego pH.

Krzemionka paszowa strącana - stanowi niezbędny w diecie zwierząt pierwiastek śladowy, ma także właściwości przeciw zbrylające dzięki czemu pasze są równomiernie wymieszane.

Biel cynkowa paszowa - jako dodatek do paszy, który pomaga m.in. leczyć biegunkę u zwierząt. Mrówczan wapnia paszowy - wspomaga prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego u prosiąt. Może być stosowany jako dodatek to preparatów zastępujących mleko dla cieląt.

Oferowane przez nas surowce przeznaczone do produkcji mieszanek paszowych pochodzą z różnych źródeł. Posiadają stosowne atesty i certyfikaty. Wiemy jak ważna jest jakość surowców dlatego oferujemy surowce od sprawdzonych i uznanych na świecie producentów.

Wyżej wymienione surowce chemiczne są zazwyczaj pakowane w worki lub bigbagi. Po więcej informacji dotyczących poszczególnych produktów zapraszamy do ich kart produktowych.
GRUPA KONIMPEXKonimpex Fermintrade Merinvest Konimpex Invest