PRODUKTY

PONAD 150 PRODUKTÓW
W NASZEJ OFERCIE

Konimpex Chemicals posiada w swojej ofercie szeroką gamę surowców. Głównym rynkiem zbytu dla Konimpex Chemicals jest rynek producentów wyrobów gumowych oraz opon.

 

LOGISTYKA

NOWE, INNOWACYJNE
ROZWIĄZANIA

Wykwalifikowany zespół logistyków z wieloletnim doświadczeniem w transporcie surowców chemicznych, zapewnia rozbudowaną sieć usług w zakresie transportu, przede wszystkim drogowego i morskiego, ale również lotniczego, czy kolejowego.

 

PRZEDSTAWICIELSTWA

GLOBALNY ZASIĘG

Posiadamy 5 przedstawicielstw, własne magazyny i centra przeładunku. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że surowce dotrą na czas. Zawsze.
 

AKTUALNOŚCI

12 października 2023
Konimpex Chemicals z odnowionym certyfikatem FAMI-QS na lata 2023-2026!
25 września 2023
Mrówczan wapnia: wszechstronne zastosowanie w branży budowlanej i innych sektorach przemysłu
13 września 2023
Kwas laurynowy (dodekanowy): wszechstronny surowiec w zastosowaniach przemysłowych.

Surowce chemiczne od Konimpex Chemicals

Przemysł nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie funkcjonuje dzięki istnieniu surowców chemicznych. Substancje te doceniane są przede wszystkim za swoje drogocenne właściwości oraz szeroko pojęte zastosowanie. O tym jak istotna jest ich rola w prawidłowym rozwoju gospodarki nie trzeba wiele mówić, z surowców chemicznych korzystają polskie i zagraniczne fabryki, producenci chemii gospodarczej, producenci nawozów sztucznych oraz pasz dla zwierząt hodowlanych itp.

Branża przemysłowa nieustannie się rozwija, dlatego też, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów, postanowiliśmy urozmaić ofertę sprzedażową, tak by każdy z nich mógł znaleźć produkt dostosowany do własnych indywidualnych wymagań oraz przeznaczenia. Potrzebujesz wysokiej jakości surowce chemiczne? Zdaj się na Konimpex Chemicals!

 

Czym są surowce chemiczne?

Mianem surowca chemicznego określa się organiczny bądź nieorganiczny związek chemiczny. Wykorzystywane są one w dużej mierze w branży przemysłowej - służą do produkcji m.in. środków czystości, środków ochrony roślin, pasz, farb i opon. Surowce chemiczne, ze względu na ich właściwości, podzielić możemy na surowce chemiczne podstawowe oraz surowce chemiczne specjalistyczne o konkretnym zastosowaniu. 

 

Co zalicza się do surowców chemicznych?

Na polskim rynku dostępnych jest kilkadziesiąt różnych rodzajów surowców chemicznych. Każdy z nich wyróżnia się innym składem, zastosowaniem oraz postacią. 
 
Wśród bogatej oferty surowców chemicznych, oferowanych naszym klientom znajdują się m.in.:
  • antyutleniacze,
  • biel cynkową,
  • biel tytanową,
  • krzemionkę,
  • kwas cytrynowy,
  • kwas winowy,
  • stearynę,
  • mrówczan wapnia,
  • opóźniacze. 
 

Surowce chemiczne od Konimpex Chemicals

Występujące w naszej ofercie wysokiej jakości surowce chemiczne, a w szczególności antyutleniacze oraz biel tytanowa i krzemionka wykorzystywane są przez producentów opon, a także tzw.  mieszanek gumowych oraz producentów farb. Kwas cytrynowy, kwas winowy oraz mrówczan wapnia są głównymi surowcami chemicznymi, nieustannie eksploatowanymi w branży budowlanej. Z kolei bez parafiny nie istniały by świece, znicze itp.

Nieustannie wzbogacamy naszą ofertę o nowe produkty, aby w pełni dostosować się do potrzeb naszych klientów. Dbamy o ich szeroki wybór, dokładne opisy (karty charakterystyki i specyfikacje techniczne) oraz bezpieczne i i praktyczne pakowanie. Konimpex Chemicals od lat świadczy usługi przedstawicielom branż wyrobów gumowych i opon, do tego na zasięgu.
GRUPA KONIMPEXKonimpex Fermintrade Merinvest Konimpex Invest